Cím:
1076 Budapest,
Verseny utca 10. Fsz, 12/a
Filyó György
Filyó György
1931. évben születtem Békéscsabán. Gyerekkoromban barátságot kötöttem a kisállatokkal, ezen belül is a nyulakkal és a galambokkal. 13 éves koromban a barátaimmal csatlakoztunk a Békéscsabai Galamb Egyesülethez. Az idős galambászok szeretettel fogadtak bennünket, támogatták és segítették a tenyésztői munkánkat. Közelebbi barátságot kötöttem Bohus Andrással, akinek a segítségével közösen tenyészteni kezdtük az Angol begyes galambokat. Az állományt folyamatosan 30-40 galamb képviselte. A galambok tenyésztése során illetve kiállítások alkalmával szép sikereket értünk el.
Az egyik kiállítás alkalmával megismertem Horváth László tenyésztőtársat, aki felajánlotta megvásárlásra a Brünni begyes állományát, ami akkor 235 db galambot jelentett. Rövid gondolkodás után úgy döntöttem, hogy a begyes galambok közül a továbbiakban egy új fajtát a Brünni begyes galambokat fogom tenyészteni, ezért megvásároltam az állományt. Dr. Török István közeli barátommal hétről hétre gyönyörködtünk a galambokban, amelyek akkor 7 színben kerültek hozzám.
A tenyésztői munkám során rendszeresen részt vettem a galambjaimmal belföldi és külföldi kiállításokon, ahol mindig szép eredményeket értem el. Összesen 96 kiállításra neveztem be a galambjaimat és 72 tiszteletdíj díszíti a lakásomat.
A Békéscsabai Galamb Egyesületnek aktív tagja voltam, 70 éves tagsági viszonnyal rendelkezem, jelenleg az egyesület tiszteletbeli alelnöke vagyok. 50 éves tenyésztői munkám során számtalan alkalommal meghívtak kiállításokra bírálónak, illetve sokszor voltam a Bíráló Bizottság Elnöke is, mivel A kategóriás bíráló vagyok. Rendszeresen szerveztem és rendeztem galambkiállításokat az elmúlt közel 5 évtizedben. Az első Kelet-Európai kiállítás szervezésében is részt vettem 1958. december 18-án. A kiállításon bemutatásra került 92 fajta összesen 1650 galamb. Ezzel a kiállítással megnyitottuk a környező országok határait. (NDK, Jugoszláv, Cseh, Román és Osztrák galambászok részvételével.)
1960. december 20-án meghívást kaptunk NOVI-SAD-ra, ahová akkor 200 galambot vittünk vonattal. A galambkiállításon életre szóló barátságot kötöttem Ivanics Károllyal és a többi tenyésztővel is.
Tenyésztői munkámat több alkalommal elismerték:
Angol begyes mestertenyésztő
Brünni begyes mestertenyésztő oklevéllel.
1982. november 7-én a kisállat tenyésztés érdekében végzett munkám elismeréseként a szövetség főtitkárától gyémánt diplomát kaptam.
AZ M.G.K.SZ. örökös tiszteletbeli tagja vagyok. Az 50 éves tenyésztői munkám során a galambok tenyésztése nagy örömöt jelentett számomra, a fiatal galambászokat mindig szívesen fogadtam az egyesületben és ugyan-úgy ahogy engem fiatalkoromban én is segítettem a munkájukat. Mindig büszkeséggel töltött el, amikor egy-egy sikeres galambkiállítást megszerveztem és a tenyésztőtársak elismerték a munkámat, hónapokig beszéltek a sikeres kiállításról. A tenyésztői munkám során sok országban jártam, a hazai és a környező országok tenyésztőivel szoros kapcsolatot alakítottam ki, akik több esetben kikérték a véleményemet.
A képekre kattintva azok tovább nagyíthatóak!
A képekre kattintva azok tovább nagyíthatóak!